Juventusi me pak zgjedhje për ndeshjen ndaj Torinos

Juventus duhet të gjejë zgjidhje si në mbrojtje ashtu edhe në mesfushë, pasi Andrea Pirlo ka ftuar 22 lojtarë për Derby della Mole.


Trajneri konfirmoi se ai nuk do të ftojë Weston McKennie, Arthur Melo ose Paulo Dybala për derbin lokal të shtunën, pasi të tre shkelën protokollin e koronavirusit në Itali.

Me Gianluigi Buffon të pezulluar dhe Merih Demiral dhe Leo Bonucci jashtë me koronavirus, trajneri ka ftuar Wojciech Szczesny.

Reprezentuesi polak kishte frikë se kishte kontraktuar vetë COVID-19 gjatë ndeshjes së Kualifikuesve të Kupës së Botës.

Pirlo tha se Federico Bernardeschi mund të përdoret si mbrojtës anësor në konferencën për shtyp, ndërsa ishte i hapur për të lëvizur Danilo në mesfushë për ndeshjen kundër Torinos.

Lojtarët e Juventusit për ndeshjen ndaj Torinos: Szczesny, Pinsoglio, Israel; Chiellini, De Ligt, Alex Sandro, Danilo, Cuadrado, Di Pardo, Dragusin, Frabotta, De Marino; Ramsey, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Fagioli, Kulusevski; Ronaldo, Morata, Felix Correia