Këto janë çiftet gjysmëfinale në Ligën e Evropës

This picture shows the UEFA Europa League football cup trophy prior to the cup's round of 16 draw ceremony in Nyon on Febraury 28, 2020. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP) (Photo by FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Arsenali, Manchester United, Roma e Villareali janë katër gjysmëfinalistët e këtij edicioni në Ligën e Evropës.


Arsenali eliminoi Slavia Pragën 5-1 në rezultat të përgjithshëm, Roma ndaj Ajaxit 3-2, Manchester United kundër Granadas 4-0 dhe Villareali ndaj Dinamo Zagrebit 3-1.

Tashmë dihen edhe çiftet gjysmëfinale.

Manchester United luan ndaj Romës ndërsa Villareali ballafaqohet me Arsenalin.

Faza e parë gjysmëfinale zhvillohet më 29 prill ndërsa ndeshjet e kthimit më 6 maj.