Këto janë ndeshjet që do ta vendosin titullin në La Liga

Ka vlerësime të situatës por nuk ka një datë zyrtare për rikthimin e La Ligas.


Për liderët e Barcelonës dhe ndjekësit e tyre, do të jetë një garë e shkurtër, me shumë angazhime, në atë orar të ngjeshur për të përfunduar sezonin.

Barcelona kryeson më 58 pikë, dy më shumë se Real Madrid, dhe beteja për titull do të vendoset në 11 xhirot e mbetura.

Përballjet mes-vete i kanë përfunduar, dhe deri në përfundim të kampionatit i pret një orar pothuajse i ngjashëm, me Barcelonën që duhet t’i mas forcat edhe me Atletico Madridin, si sfidën më të vështirë.

Në anën tjetër, për Real Madrid, sfidat më të vështira do të jenë ato me Valencian dhe Real Sociedad, pa harruar edhe derbin lokal kundër Getafes.

Ndeshjet e mbetura të Barcës dhe Realit deri në fund të sezonit i gjeni në pjesën e mëposhtme.