×
 • Sport
 • Sport

  Klubet e mëdha angleze dërgojnë ofertat e tyre për Gvardiolin, zbulohen detajet

  Reporteri
  11 Dhjetor 2022 | 21:14

  Tri klube angleze raportohet se kanë bërë tashmë ofertat e tyre për Josko Gvardiol, i cili po tregon paraqitje të shkëlqyeshme në Kupën e Botës “Katar 2022”.

  Sipas “FootMercato”, Manchester City, Manchester United dhe Chelsea janë klubet që kanë dërguar ofertat e tyre te Leipzigu.

  Derisa Gvardiol është i fokusuar në Kupën e Botës, aty ku me Kroacinë është kualifikuar deri në gjysmëfinale, në prapaskenë agjenti i tij po punon për të ardhmen e tij.
  Oferta e Manchester Cityt thuhet se është me vlerë mbi 100 milionë euro, përfshirë edhe bonuset.

  Kurse, ofertat e Manchester Unitedit dhe Chelseat janë midis 90-95 milionë euro.

  Edhe Bayern Munich besohet se është shumë i interesuar për 20-vjeçari dhe ka planifikuar një takim me agjentin e tij.

  Në Spanjë, Real Madridi dhe Barcelona janë klubet e interesuara.

  Preferenca e lojtarit thuhet se është për të luajtur në Premierligë.

  Ndryshe, Josko Gvardiol ka kontratë të vlefshme me Leipzigun deri më 30 qershor 2027.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!