Konfirmohet gjithçka: Një ndeshje miqësore do të luhet para përballjes së Kosovës me Anglinë

Kosova do ta luajë ndeshjen e fundit kualifikuese për Euro 2020 me Anglinë më 17 nëntor në stadiumin Fadil Vokrri


Por, para kësaj përballje tifozët e të dy shteteve do ta luajnë një miqësore në Prishtinë, shkruan Reporteri.net

Kjo miqësore mes tifozëve të Kosovës dhe të Anglisë do të luhet me 16 nëntor në Prishtinë.

Një gjë e tillë është konfirmuar në Twitter nga faqja zyrtare e tifozëve anglezë.

“Ne do të takohemi në një ndeshje miqësore me tifozët e Kosovës të shtunën më 16 nëntor në Prishtinë. Ndesha do të luhet në ora 17:00,” thuhet në njoftim. /Reporteri.net/