×
 • Sport
 • Sport

  Kupa e Botës, çiftet komplete të fazës çerekfinale dhe orari i ndeshjeve

  Reporteri
  06 Dhjetor 2022 | 22:17

  Me dy ndeshjet e zhvilluara këtë të martë, tashmë janë kompletuar të gjitha çiftet çerekfinale në Kupën e Botës “Katar 2022”.

  Maroku shkaktoi befasi duke e eliminuar Spanjën pas ekzekutimit të penalltive (3:0), teksa Portugalia e deklasoi Zvicrën 6:1.

  Çiftet e çerekfinales dhe orari:

  Kroaci – Brazil, 9 dhjetor – ora 16:00

  Holandë – Argjentinë, 9 dhjetor – ora 20:00

  Maroku Portugali – 10 dhjetor – ora 16:00

  Angli – Francë, 10 dhjetor – ora 20:00

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!