LAJMI FUNDIT: Bylbyl Sokoli largohet nga Prishtina

Bylbyl Sokoli ka dhënë dorëheqje nga posti i trajneri të Prishtinës


Trajneri i njohur kosovar është larguar nga Prishtina për shkaqe shëndetësore, shkruan Reporteri.net

Klubi i Prishtinës me anë të një konfernce për shtyp e ka konfirmuar se ‘Profa’ ka ofruar dorëheqje shkaku i një operimi që do ta ketë në gjurin e majtë.

“Kam ofruar dorëheqje te drejtuesit e klubit për arsye shëndetësore. Më duhet të bëj një intervenim në gjurin e këmbës së djathtë dhe për këtë arsye pritet të mungojë për më shumë se dy muaj. Në bashkëpunim me drejtuesit e klubit kemi vendosur ta ndërpërejmë bashkëpunimin, pasi që zgjidhja më e mirë është që Prishtina të ketë një trajner i cili është afër ekipit,” ka thënë Sokoli.

Pasuesi i Sokolit te Prishtina do të jetë Armend Dallku. /Reporteri.net/