×
 • Sport
 • Sport / Pa humbje

  Leverkuseni përball Atalantas në finalen e Europa Ligës

  Reporteri
  09 Maj 2024 | 23:26

  Bayer Leverkuseni me shumë vështirësi ka vazhduar serinë pahumbje duke barazuar 2 me 2 me Romën dhe siguruar finalen e Europa Ligës.

  Në finalen e madhe evropiane kampionët e rinj gjermanë do të përballen me Atalantan që sonte mposhtën Marseillen.

  Roma befasoi Leverkusenin me dy gola, teksa gjermanët krejt në fund të takimit barazuan rezultatin.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!