Liga e Kampionëve: Formacionet zyrtare nga ndeshjet kryesore të mbrëmjes

Liga e Kampionëve vazhdon sot me xhiron e pestë të fazës së grupeve ku do të kemi ndeshje interesante


Kryendeshja e mbrëmjes zhvillohet ndërmjet Manchester Unitedit dhe Parisit në Old Trafford, shkruan Reporteri.net

Në ndeshjet tjera Juventusi e pret në shtëpi Dynamo Kievin, derisa Barcelona luan në udhëtim te Ferencvarosi i Myrto Uzunit.

Më poshtë keni formacionet zyrtare nga ndeshjet kryesore të mbrëmjes së sontme:

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Telles; McTominay, Fred; Rashford, Bruno Fernandes, Martial; Cavani.

PSG: Keylor Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Paredes, Danilo Pereira, Verratti; Mbappé, Kean, Neymar.

Juventus: Szczesny; Demiral, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Chiesa, Bentancur, McKennie, Ramsey; Morata, Ronaldo.

Dynamo Kiev: Bushchan; Kedziora, Popov, Zabarnyi, Mykolenko; Shepeliev, Sydorchuk, Shaparenko; Tsygankov, Verbic, Rodrigues.

Ferencvaros: Dibuasz, Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister, Siger, Somalia, Isael, Uzuni, Nguen.

Barcelona: Neto, Alba, Lenglet, Mingueza, Dest, Pjanic, Busquets, Trincao, Griezmann, Dembele, Braithwaite.

Sevilla: Vaclík; Jesús Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Rekik; Vázquez, Gudelj, Rakitic; Idrissi, En-Nesyri, Óscar.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Emerson; Jorginho, Kovacic, Havertz; Hudson-Odoi, Giroud, Pulisic.

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 21:00. /Reporteri.net/