LIVE – Ceremonia e hapjes së “EURO 2020”

Pas pak minutash pritet të nis ceremonia hapëse e Kampionatit Evropian “EURO 2020”, në stadiumin “Olimpico” të Romës.


Në këtë ceremoni, pritet të përformojë edhe këngëtari shqipëtar, Ermal Meta.

Kurse, ndeshja e parë zyrtare e kampionatit do të fillojë nga ora 21:00, në mes të Turqisë dhe Italisë.

Për ta parë ceremoninë KLIKO KËTU: