Liverpooli vjen me njoftimin e madh – Mbyll stadiumin “Anfield”

Me përhapjen e koronavirusit në Angli, dhe me pezullimin e ndeshjeve të Premierligës, skuadra e Liverpoolit ka marr një vendim të rëndësishëm.


Pra, skuadra e “The Reds”, përmes një njoftimi zyrtar në “Twitter”, ka informuar të gjithë tifozët dhe turistët, se do ta mbyll për një kohë të pacaktuar, stadiumin “Anfield’, shkruan Reporteri.net.

Ky vendim vjen, pas përhapjes së virusit Covid-19.

Kujtojmë se klubi i Liverpoolt, ka pezulluar edhe stërvitjet me lojtarët, ku tashmë ata do të stërviten nga shtëpija./Reporteri.net/