Loriana Kuka po shkëlqen në Abu Dhabi, gjithnjë e më afër medaljes

Loriana Kuka është kulaifikuar në gjysmëfinale të Grand Slamit që po mbahet në Abu Dhabi


Xhudistja nga Kosova është duke garuar në kategorinë deri në 78 kilogramë, ndërsa ka arritur tri fitore deri më tani, shkruan Reporteri.net

Në çerekfinale Lori e mposhti Natalie Poëell me ippon, ndërsa në gjysmëfinale do të takohet me fituesen e duelit Steenhuis-Apotekar.

Në dy rundet e para ajo fitoi ndaj Nodira Yuldasheva nga Kazakistani si dhe ndaj nga Kina, Feo Chen. Të dy këto lufta i ka fituar me Ippon. /Reporteri.net/