×
 • Sport
 • Sport

  Lorik Cana: Derisa Kosova nuk bëhet Shqipëri, nuk më shihni as në FFK e as në FSHF

  Reporteri
  20 Nëntor 2023 | 15:14

  Lorik Cana i ka hequr të gjitha dilemat.

  Legjenda e futbollit shqiptar insiston se nuk synon ta marrë në dorë as Federatën e Futbollit të Kosovës e as atë të Shqipërisë.

  Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare ka siguruar përmes një komenti në rrjetet sociale se nuk e mendon asnjëherë veten në krye të FFK-së ose të FSHF-së.

  “Rri qetë vëlla, derisa Kosova nuk bëhet Shqipëri, nuk më sheh as në FFK, as në FSHF…Unë i shikoj punët e mia dhe ti je i kënaqur… Deri atëherë të përshëndes! Të fala nga Gjakova!”, shkroi ish-futbollisti i Paris Saint-Germainit, Marseilles, Sunderlandit, Galatasarayt, Lazios dhe Nantesit.

  Pas përfundimit të karrierës, Cana e ka kryer rolin e analistit në një televizion shqiptar dhe po punon për projekte të reja që lidhen me futbollin, ndërsa e pranon se deri në bashkimin e trojeve shqiptare nuk e synon asnjë post në Federatë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!