Man Utd i vendos çmim marramendës Pogbas

Manchester United do të lejojë largimin e Paul Pogbas vetëm nëse ndonjë skuadër paguan 200 milionë euro për shërbimet e tij.


‘Djajtë e Kuq’ janë të zemëruar me deklaratat të Mino Raiolas, i cili ditë më parë tha se Pogba dëshiron të largohet nga ‘Old Trafford’.

Media angleze ‘Mirror’ shkruan se Manchester United për t’i larguar skuadrat që kërkojnë Pogban, i ka vendosur mesfushorit një çmim të lartë, prej 200 milionë euro, përcjell lajmi.net.

Kjo do të thotë se çdo palë e interesuar, përfshirë Juventusin dhe Real Madridin, duhet të paguajë dyfishin e shumë që Unitedi pagoi tri vite më parë, me nënshkrimin e francezit.

Pogba te Manchester United ishte transferuar në verën e vitit 2016 për 100 milionë euro, kur kjo skuadër drejtohej nga Jose Mourinho.