Mbyllet xhiroja e parë e Ligës së Kampionëve, kjo është renditja tabelare në të gjitha grupet

Sot janë zhvilluar tetë duelet e radhës në Champions League.


Pas ndeshjeve të zhvilluara sonte është mbyllur xhiroja e parë e Ligës së Kampionëve.

Reklamë

16 ndeshje u luajtën mbrëmë dhe sonte duke prodhuar në total 44 gola.

Ekipi që arriti fitoren më bindëse në raundin e parë ishte Ajaxi që mposhti Sportingun 5-1.

Ndërsa, Man City arriti të shënojë më së shumti gola gjithësejtë gjashtë, në fitoren 6-3 kundër Salzburgut.

Kjo është renditja tabelare në të gjitha grupet e Ligës së Kampionëve pas xhiros së parë.