×
 • Sport
 • Sport

  Me kë e ka përballjen e parë, ky është orari i ndeshjeve të Shqipërisë në Evropian

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 19:17

  Në Hamburg të Gjermanisë u bë tërheqja e shortit për fazën e grupeve për Kampionatin Evropian.

  Euro 2024 do të mbahet në Gjermani vitin e ardhshëm.

  Shqipëria do të jetë grupin B, së bashku me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë

  Orari i ndeshjeve të Shqipërisë në kuadër të grupit B të “Euro 2024”:

  15 qershor: Italia – Shqiperia, Dortmund;
  19 qershor: Kroacia – Shqiperia, Hamburg;
  24 qershor: Shqiperia – Spanja, Düsseldorf.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!