Moderatori shqiptar parashikon me saktësi golin e parë të “Euro 2020”

Nën një spektakël fishekzjarrësh, baleti dhe këngësh ka nisur në stadiumin “Olimpiko” të Romës ceremonia madhështore e hapjes së EURO 2020.


Ndeshja e parë hapëse u luajt mes Italisë dhe Turqisë dhe goli i parë ishte një autogol i mbrojtësit i Juventusit, Merih Demiral.

Nëse mendoni se askush nuk e kishte parashikuar një gol të tillë hapës për europianin gaboheni.

Jurgen Zela, moderatori i emisionit “EuroGame”, gjatë emisionit të parë që nisi këtë të premte në Euronews Albania parashikoi se goli i parë do të ishte pikërisht një autogol.