×
 • Sport
 • Sport

  Momente tmerri, Roberto Baggio dhe familja e tij u grabitën nga maskat e armatosura teksa shikonin ndeshjen Spanjë-Itali

  Reporteri
  21 Qershor 2024 | 9:17

  Futbollisti i njohur italian Roberto Baggio dhe familja e tij kanë përjetuar momente tmerri mbrëmë teksa luhej ndeshja Spanjë-Itali.

  Pesë persona të armatosur dhe maskuar hynë në vilën e tij në Altavilla Vicenza për t’i grabitur. Baggio dhe familja e tij ndodheshin në vilë atë moment, raportojnë mediat e huaja.

  Autorët e goditën me pistoletë në kokë ikonën e futbollit italian. Më pas e lidhën së bashku me familjarët në një dhomë tjetër, ku i mbajtën të mbyllur për rreth 1 orë.

  Autorët vodhën para, ora dhe bizhuteri. Kur kuptoi se kriminelët ishin larguar, ish-fituesi i Topit të Artë theu derën e dhomës dhe doli prej andej. Ai lajmëroi policinë për ngjarjen e ndodhur.

  Hetuesit morën dëshmitë e tyre, si dhe kamerat e sigurisë.

  Roberto Baggio u dërgua në spital për të marrë mjekim, kurse gruaja dhe fëmijët nuk pësuan asnjë lëndim.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!