Momenti kur komentuesi arab, shpërthen pas golit të shënuar nga Besar Halimi ndaj Spanjës

Goli i shënuar nga Besar Halimi mbrëmë ka marrë vëmendjen e të gjithëve.


Të mërkurën mbrëma, Spanja dhe Kosova zhvilluan ndeshjen e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Kjo ndeshje ishte në kuadër të Grupit B, teksa fitore shënuan spanjollët me rezultatin 3-1.

Golin e vetëm për “Dardanët” e shënoi Besar Halimi në minutën e 70-të, i cili ishte një gol jashtëzakonisht i bukur.

Përveçse shqiptarët, ky gol “ndezi” edhe komentuesin arab nga “beIN Sports”.