Muriqi, ky sultan i vërtetë: I shënon 2 gola dhe e bën krejt Turqinë për vete

Futbollisti kosovar po vazhdon ta çojë peshë një Turqi me gola.


Sonte ka shënuar dy herë nga penaltia kundër Kasimpasa, shkruan Reporteri.net.

Muriqi shënoi nga pika e bardhë për herën e parë në minutën e 6, mirëpo 31 minuta më vonë skuadra e tij pësoi.

Më pas, në minutën e 44, Muriqi shënoi sërish nga 11 metërshi për të kthyer avantazhin tek Fenerbahce./Reporteri.net