Ndërhyrje ‘horror’, Pavard ndëshkohet direkt me të kuq

Bayern Munich po fiton 2:0 ndaj Greuther Furth në ndeshjen e vlefshme për xhiron e gjashtë në Bundesligë.


Muller dhe Kimmich realizuan golat për mysafirët.

Me të filluar pjesa e dytë, Bayern Munich mbeti me 10 futbollistë në fushë.

Pavard u ndëshkua direkt me karton të kuq pas një ndërhyrje të ashpër.