“Një 5-she e djegëst” nga Liverpooli për United në stadiumin e “Ëndrrave” të Ronaldos

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Man United dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë.

Djelmoshat e Klopp demoluan totalisht klubin e United duke shënuar pesë gola, shkruan Reporteri.net

Me ‘hat-trickun’ e Salah, golin e Keitas dhe të Jotas, klubi “The Reds’ fituan në “Old Trafford”.

Ky tre pikësh i fituar sot nga Klopp i rëndit ata në vendin e dytë në tabelën e Premierligës me 20 pikë të grumbulluara, e Man United mbanë pozitën e shtatë me 14 pikë.