Një tjetër tragjedi ajrore godet futbollin: Presidenti dhe 4 futbollistë vdesin pas rrëzimit të aeroplanit

Futbolli brazilian ka pësuar një goditje të rëndë sot


Presidenti dhe katër futbollistë të Palmas, skuadër që bën gara në divisionin e katërt në Brazil kanë humbur jetën pas një aksidenti ajror, shkruan Reporteri.net

Ata po udhëtonin aeroplan pasi kishin për të luajtur një ndeshje futbolli në qytetin Goiania.

Aeroplani u rrëzua dhe humbën jetën presidenti i klubit, katër futbollistët si dhe piloti.

Akoma nuk dihen shkaqet e rrëzimit të aeroplanit, derisa kjo është një tjetër tragjedi për Brazilin, pasi vite më parë shumë futbollistë të Chapecoenses vdiqën pas një aksidenti ajror. /Reporteri.net/