×
 • Sport
 • Sport / Xhudo

  Nora Gjakova fiton medaljen e artë në garën e fundit kualifikuese për Paris

  Reporteri
  22 Qershor 2024 | 13:04

  Vajza e artë e Kosovës, xhudistja Nora Gjakova ka tejkaluar plotësisht sfidën e lëndimit.

  Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i xhudos, Driton Kuka, i cili ka njoftuar se Nora Gjakova pas rikuperimit nga lëndimi ka fituar medaljen e artë në “Panamerican Open”, në Peru, që ishte gara e fundit kualifikuese për Paris.

  Kuka poashtu njoftoi se Nora ka fituar 100 pikë, duke bërë kështu që të përmirësojë renditjen për Lojërat Olimpike.

  Postimi i tij i plotë:

  Panamerican Open – Lima Peru

  Gara e fundit kualifikuese për Paris.

  Nora Gjakova pas një kohe të gjatë dhe rikuperimit nga lëndimi fitoj medaljen e artë!

  Fitoj 100 pikë dhe do përmirësoj renditjen për Lojëra Olimpike

  Renditja por edhe të garoj edhe një herë që të rikthej rutinën, ishin arsye që udhëtoj në Peru,shënoj dy fitore dhe pa ndonjë problem fitoj medaljen e artë 🏅

  Në Peru garoj edhe Dëbora dhe mori medaljen e argjendtë!

  Nora tregoj që ka tejkaluar plotësisht sfiden e lëndimit dhe tash do i kthehet me vlug të lartë punës drejt #Paris2024

  /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!