Paqe në derbin e javës: Gjilani dhe Ballkani ndajnë pikët

Gjilani ka luajtuar baras 0-0 me Ballkanin në kuadër të javës së tretë në Superligën e Kosovës


Ndeshja ishte mjaft e mirë, me raste nga të dyja skuadrat, por që në fund u mbyll pa gola, shkruan Reporteri.net

Meriton Korenica kishte rastet më të mira për Ballkanin, por Enea Koliçi i Gjilanit priti goditjet e tij.

Te Gjilani rastin më të mirë e kishte Shend Kelmendi që dështoi të shënonte pas një asistimi të bukur të Fiton Hajdarit.

Pas javës së tretë, Ballkani është në vendin e dytë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Arbëria që është lider, ndërsa Gjilani ka katër sosh në të gjashtin. /Reporteri.net/