Përleshje masive në një ndeshje basketbolli në Amerikë

Një përleshje masive ka ndodhur në një ndeshje basketbolli në SHBA.


Ndeshja në mes të skuadrave nga kolegjet, Jackson Statet dhe Prairie Viewit përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme.

Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, shihen basketbollistët e dy skuadrave duke u përleshur në mes vete.

Kjo ndodhi pak para përfundimit të ndeshjes, ku Prairie View fitoi me rezultat 70-61.