Po priten si mbretër në qytet, por tifozët anglezë turpërohen në fushë nga “Dardanët”

Sot është zhvilluar edhe një ndeshje ndërmjet dy tifozerive, ndërmjet asaj të ‘Dardanëve dhe tifozëve anglez të njohur si ‘EnglandFansFc’.


Takimi u zhvillua me fillim nga ora 17:00, në stadiumin e 2 Korrikut në kryeqytet, shkruan Reporteri.net.

Edhe pse nga mikpritja e kosovarëve, tifozët anglez janë të befasuar, ata u turpëruan nga skuadra jonë e tifozëve të cilët fituan me rezultat final 9:1.

Ndërkaq, për mikpritjen e kosovareve kanë shkruan edhe mediat, britaneze, si Guardian, The Sun e shumë të tjera./Reporteri.net/