×
 • Sport
 • Sport

  Pochettino largohet nga Chelsea

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 20:11

  Mauricio Pochettino është larguar nga klubi londinez i Chelseat.

  Lajmi është konfirmuar nga klubi, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Argjentinasi është larguar nga klubi me marrëveshje të përbashkët me “Blutë”.

  Ai është larguar pas përfundimit të sezonit, i cili ishte njëri prej më të dobëtve për Chelsean.

  Ani pse bleu numër të madh lojtarësh, ekipi nuk gjeti formën më të mirë gjatë tërë sezonit i cili kaloi me ulje dhe ngritje.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!