Pochettino pas fitimit të trofeut të parë me PSG-në: Ky është vetëm fillimi

Mauricio Pochettino ka thënë se “ky është vetëm fillimi” pasi ai fitoi trofeun e parë të karrierës së tij si menaxher vetëm pas tre ndeshjeve në krye të Paris Saint-Germain.


Mauro Icardi dhe Neymar shënuan ndërsa PSG mundi Marseille për të ngritur trofeun e Trophee des Champions apo Superkupës së Francës të mërkurën.

Ndërsa Pochettino arriti shumë gjatë kohës së tij në Tottenham, Southampton dhe Espanyol, ai kurrë nuk kishte fituar një trofe si trajner.

Megjithatë, argjentinasi ka fituar trofeun e parë si trajner i PSG-së pas vetëm 10 ditëve në krye dhe drejtuesit e klubit e tifozët presin triumfe tjera nga Pochettino.

“Pas dhjetë ditësh si trajner, tre ndeshje të luajtura dhe kjo finale kundër rivalit tonë më të madh, është shumë e rëndësishme të fitosh”, ka thënë fillimisht Pochettino për Canal +.

“Më shumë se trofeu, është nderi dhe krenaria ato që janë më të rëndësishme për klubin dhe për tifozët. Pak nga pak, ekipi po bën gjërat që unë kërkoj. Unë kam qenë këtu për dy javë dhe kemi bërë shumë përgatitje”.

“Pas dhjetë ditësh si trajner, tre ndeshje të luajtura dhe kjo finale kundër rivalit tonë më të madh, është shumë e rëndësishme të fitosh”, ka thënë fillimisht Pochettino për Canal +.

“Më shumë se trofeu, është nderi dhe krenaria ato që janë më të rëndësishme për klubin dhe për tifozët. Pak nga pak, ekipi po bën gjërat që unë kërkoj. Unë kam qenë këtu për dy javë dhe kemi bërë shumë përgatitje”.