×
 • Sport
 • Sport / Shkarkimi i Pochettinos

  Pronarët e Chelseat akuzohen për “shkatërrimin e klubit”

  Reporteri
  21 Maj 2024 | 22:14

  Fansat e Chelseat i janë vërsulur Todd Boehlyt dhe ekipit të tij pas njoftimit se klubi ka ndarë rrugët me menaxherin Mauricio Pochettino, shkruan Goal.com.

  “Blutë” e Londrës kanë befasuar me vendimin për ta larguar argjentinasin, ani pse u ndihmoi që të pozicionoheshin në pozitën e gjashtë në sezonin shumë të vështirë.

  Fansat nëpër rrjetet sociale kanë shprehur pakënaqësitë e tyre për shkarkimin e Pochettinos, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Shumë prej tyre kanë deklaruar se Chelsea është klubi më i keqmenaxhuar në Premier Ligë.

  Ndërkaq, shumë të tjerë e kanë cilësuar si shumë të gabuar shkarkimin e Pochettinos pas vetëm një sezoni.

  Kështu, ai është bërë menaxheri i pestë i shkarkuar nga Chelsea brenda 20 muajve.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!