Pse nuk po ka pare a? Ronaldo blen ‘Bugattin’ e ri të sapo dal nga fabrika

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo, do të shtojë një makinë të re në koleksionin e tij ekskluziv, duke blerë edicionin special të Bugatti Centodieci që kushton rreth 10 milionë euro.


Makina është aq e vlefshme sepse vetëm 10 të tilla janë bërë, teksa Ronaldo tashmë ka arritur të sigurojë njërën prej tyre.

Kjo makinë thuhet se është frymëzuar nga historia e Bugattit, me një motor W16 me tetë litra. Shpejtësia maksimale është 380 km/orë, teksa mund të shkojë nga 0 në 100 km/orë në vetëm 2.6 sekonda.

Ronaldo ka disa makina luksoze, gjithashtu ka dy Ferrari, një Lamborghini, një Rolls Royce, një McLaren Senna dhe një tjetër Bugatti Chiron.