PSG ofertë zyrtare për Alcantaran

Raportohet se Paris Sant Germain tashmë ka dërguar një ofertë zyrtare në drejtim të Bayern Munich për Thiago Alcantara.


Spanjolli nuk dëshiron qëndrimin tek bavarezët duke refuzuar rinovmin e kontratës me ta.

Le10Sport raporton se bisedimet janë duke u zhvilluar mes dy klubeve por vet futbollisti dëshiron një transferim tek skuadra e Liverpool.

Nga ana tjetër edhe Liverpool ka nevojë për një mesfushor dhe gjithashtu ka shfaqur interesim për shërbimet e ish futbollistit të Barcelonës.