Reagimi i Muriqit pasi e kualifikoi Lazion në çerekfinale te Kupës së Italisë

Lazio mbrëmë e mposhti Parmën me rezultat 2-1 në një ndeshje ku Vedat Muriqi ishte vendimtar


Muriqi në minutën e 90-të pas një krosimi të bukur goditi për mrekulli me kokë, duke shënuar golin e parë me Lazion, shkruan Reporteri.net

Sulmuesi i Kosovës është shumë i lumtur që më në fund theu akullin dhe shënoi me Lazion.

“Unë jam shumë i lumtur para së gjithash për kualifikimin në çerekfinale. Ne duhet të vazhdojmë kështu, jemi një ekip i shkëlqyeshëm. Jam shumë i lumtur për golin tim të parë dhe për fitoren që arritëm me shokët e mi,” ka thënë Muriqi pas ndeshjes. /Reporteri.net/