Real Madridi i gatshëm të ofrojë 150 milionë për Mbappen

Klubi spanjoll, Real Madridi është gati të bëjë një ofertë të lartë për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, këtë verë.


Me më pak se 18 muaj në marrëveshjen e tij aktuale, Mbappe është vendosur të shitet nga PSG në fund të sezonit nëse nuk arrijnë ta bindin atë për të nënshkruar kushte të reja.

Klube të mëdha evropiane janë të interesuara të nënshkruajnë yllin francez, ku ndër më të interesuarit janë Liverpooli dhe Real Madridi.

Sipas mediumi El Confidencial, Real Madridi është i gatshëm të ofrojë deri në 150 milionë euro për Mbappen këtë verë.

Sidoqoftë, financimi i çdo marrëveshje do të varet nga Reali që gjen një klub të gatshëm të paguajë 100 për qind të pagës së Gareth Bale.

Bale aktualisht është i huazuar me Tottenham, ku pagat e tij janë ndarë midis dy klubeve, por Spurs nuk janë të interesuar të paguajnë më aq shumë për të.

Dhe mënyra e vetme që Reali mund të gjejë hapësirë ​​për të përmbushur kërkesat e Mbappes prej 30 milionë euro në vit do të jetë largimi i Bale nga pista e pagave.