Rekord i zi: Kjo gjë i ndodhi për herë të parë Kloppit te Liverpooli

LIVERPOOL, ENGLAND - OCTOBER 31: Jurgen Klopp, Manager of Liverpool reacts during the Premier League match between Liverpool and West Ham United at Anfield on October 31, 2020 in Liverpool, England. Sporting stadiums around the UK remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Liverpooli sonte u mposhtë me rezultat 2-0 në Anfield nga skuadra italiane, Atalanta


‘Të Kuqtë’ patën një paraqitje të tmerrshme sonte dhe realizuan statistika katastrofale, shkruan Reporteri.net

Liverpooli sonte për herë të parë nën urdhërat e Kloppit nuk arriti që ta realizonte një goditje në drejtim të portës.

Gjithashtu Klopp për herë të parë humbi në Anfield me dy gola epërsi.

Sonte ishte një natë për t’u harruar për Liverpoolin, por pavarësisht humbjes ‘Të Kuqtë’ janë në vendin e parë në tabelë. /Reporteri.net/