Rihapet seria, Nuggets triumfojnë ndaj Lakers

Denver Nuggets rihapen serinë në finalet e Konferencës Perëndimore të martën në mbrëmje, duke u udhëhequr nga 28 pikët e Jamal Murray, 26 nga Jerami Grant dhe një lojë e fortë defansive për një fitore 114-106 ndaj Los Angeles Lakers në ndeshjen e tretë në Orlando.


Nikola Jokic kontribuoi me 22 pikë dhe 10 kërcime ndërsa Denver i renditur në vendin e tretë regjistroi fitoren e tij të parë në serinë finale.

Murray dha 12 asistime dhe kapi tetë kërcime, gati duke bërë triple-double e tij të parë të karrierës.

LeBron James shënoi një triple-double me 30 pikë, 10 kërcime, 11 asistime për Lakers, të cilët patën një fund pas gjashtë ndeshjeve pa humbje.