Ronaldinho rikthehet në fushë dhe dhuron një moment magjik, ky asistim s’do koment

Ronaldinho u pensionua në vitin 2015, por ai gjatë një ndeshje bamirësie me skuadrën kolumbiane Santa Fe dha një asist fantastik në stilin ‘duke mos shikuar’


Ylli brazilian në të kaluarën e tij ishte pjesë e shumë skuadrave të njohura si Barcelona, Milan, PSG, ndërsa kudo që ka qenë ai ishte i preferuari i tifozëve, shkruan Reporteri.net

Ronaldinho mbrëmë gjatë një ndeshje për bamirësi dha një asist brilant për Jose Luis Caicedo, i cili shënoi gol.

Ish-fituesi i Topit të Artë më 2005 pasoi topin te Caicedo duke mos shikuar fare, një gjë të cilën e ka bërë edhe më herët.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni asisitin që bëri Ronaldinho. /Reporteri.net/