Sancho dëshiron të luajë në Champions League

Jadon Sancho dëshiron të luajë në Champions League sezonin tjetër nëse largohet nga Borussia Dortmund.


Sipas Sky Sports, disa ekipe interesohen për sulmuesin anglez, i cili për një kohë është lidhur me Manchester United, Liverpool dhe Chelsea.

21-vjeçari është lënë nën hijen e Erling Haaland këtë edicion.

Ai ka bërë 34 paraqitje dhe ka shënuar 12 gola.