Skuadra e Mainz 05 i bën thirrje Kloppit: A mund ta transferosh më shpejtë Timo Wernerin

Skuadra gjermane e Mainz 05, i bën thirrje Kloppit që ta transferojë sulmuesin e Leipzingu, Timo Werner sa më shpejtë që të jetë e mundur, kjo pasi ai shënoi 3 gola në fitore 5:0 kundër tyre.


Pra, Hat-triku i dytë i Werner në dy ndeshjet kundër Mainz dje, e detyroi sukadrën gjermane që t’i bëjë thirrej trajneri të Liverpoolit që sa më parë ta transferojnë atë tek skuadra e tyre, dhe kështu të shpëtojnë nga ky mjerim, shkruan Reporteri.net

Në një postim në “Twitter”, faqja zyrtare e Mainz i kërkoi Kloppit që ta marrë Wernerin.