Superliga e Kosovës vjen me tri ndeshje, derbi luhet në Gjilan mes Dritës dhe Feronikelit

Superliga e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros së 29-të, ku në orar janë tri ndeshje.


Kryendeshja do të luhet në Gjilan, ku liderët e Dritës presin Feronikelin.

Me humbjen e Prishtinës nga Gjilani, Drita ka një mundësi të mirë për t’u shkëputur në tabelë, me një fitore eventuale përballë Feronikelit.

Përballje të mira do të jenë edhe ato mes Flamurtarit – Dukagjinit dhe Trepça ’89 – Vushtrrisë.

Të dy skuadrat vendase, Flamurtari dhe Trepça ’89, janë në garë për mbijetesë, dhe fitoret janë të domosdoshme