Urgjenca shëndetësore e Eriksen në fushë, UEFA njofton pezullimin e ndeshjes Danimarkë-Finlandë

Ndeshja e grupit B në Kampionatin Evropian mes Danimarkës dhe Finlandës është suspenduar.


Ky vendim ka ardhur pasi futbollisti i Danimarkës, Christian Eriksen është alivanosur në fushë dhe po raportohet se ka pësuar sulm në zemër.

Menjëherë ka reaguar stafi mjekësor i Danimarkës duke i dhënë ndihmën e parë.

Rezultati deri në atë moment ishte i barabartë 0:0.