×
 • Sport
 • Sport / Xhudo

  “Të dobët, pa asnjë ide”, Driton Kuka shpërthen me kritika ndaj Laurës e Akilit

  Reporteri
  23 Shtator 2023 | 13:54

  Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka ka reaguar pas humbjeve të xhudistëve Laura Fazliu dhe Akil Gjakova në Grand Slamin në Baku.

  Kuka ndeshjet e tyre i cilësoi si shumë të dobëta, teksa për Laurën që kishte pritshmëri të larta u shpreh se u tregua shumë e dobët, për Aklin tha se u prezantua pas asnjë ide.

  “Nora e Disi mbeten medalistet e Kosovës në Grand Slam Baku Sot, Loriana fitoi një ndeshje, aq sa edhe Laura që ishte favorite për medalje të artë por që sot ishte shumë e dobët. Loriana provoj por s’mjaftoj. Akili, njëjtë si Laura, luftoi dobët dhe pa asnjë ide. Dje ishte ditë e shkëlqyer e sot e zbehtë. Pritjet ishin më të mëdha sidomos prej Laurës. Të dominosh në Masters e të performosh kaq zbehtë këtu diçka nuk funksionoj sot. Kosova, shteti ynë, nga Bakuja kthehet me medalje e ajo çka më gëzon është e arta e Norës pas shumë kohësh”, ka shkruar Kuka me të përfunduar gara e Laura Fazliut.

  Laura Fazliu mbeti pa medalje në Grand Slam, teksa në repesazh pësoi nga portugezja, Barbara Timo, kështu duke u renditur e shtata.

  Akili u ndal që në raundin e parë, teksa u mposht nga slloveni, Martin Hojak.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!