Të gjithë po flasin për gabimet e gjyqtarit më të mirë në Kosovë – Kjo video shpjegon të gjitha!

Genc Nuza cilësohet si gjyqtari më i mirë në Kosovë, por sot si duket ai nuk ishte në ditën e tij më të mirë


Sot u luajt ndeshja Vushtrria-Drita, e cila përfundoi me rezultat 3-2 në të mirë të skuadrës nga Gjilani, por ky takim kishte edhe disa raste kontestuese, shkruan Reproteri.net

Genc Nuza nuk ishte në ditën e tij më të mirë ku e dëmtoi Vushtrrinë duke ia anuluar një gol dhe duke mos e ndëshkuar me karton të kuq portierin e Dritës pas një ndërhyrje.

Në videon e publikuar nga LIG Sport mund t’i shihni të dy këto raste ku janë bërë edhe krahasime se si kanë vepruar gjyqtarët në Evropë në raste të tilla si në ndeshjen e sotme Vushtrria-Drita. /Reporteri.net/