Të jesh, apo të mos jesh: Këto janë tri “finalet” e mëdha të Kosovës

Fitorja e Çekisë ndaj Anglisë (2-1) mund ti ketë zbehur gjasat e Kosovës për tu kualifikuar në Kampionatin Evropian, por gjithsesi “Dardanët” e kanë fatin e tyre në duart e veta, pasi që kanë tri “finale” për ti zhvilluar para vetës.


Fillimisht Kosova do të përballet të hënën në “Fadil Vokrri” më 14 tetor ndaj Malit të Zi, teksa fitorja mbetet opsion i vetëm, shkruan Reporteri.net

Më pas do të vijnë dy sfidat vendimtare për “Dardanët” në muajin nëntor.

Më 14 tetor “Luanët” e Bernard Challandes do të luftojnë me Çekinë në Plzen dhe pas tre ditësh e pret Anglinë në “Fadil Vokrri”.

Nëse Kosova do të triumfojë në këto tri ndeshje atëherë kualifikimi në Euro 2020 do jetë i mundur. /Reporteri.net/.