Tmerruese çfarë ndodhi sot në Formula 1: Piloti e pa vdekjen me sy, shikoni si doli nga makina që u përfshi nga flaka

Sot ka ndodhur një aksident shumë i frikshëm në Formula 1 në garën për Çmimin e Madh të Bahrenit


Piloti i Haas, Roman Grosjean humbi kontrollën dhe u përplas me muret mbrojtëse, ku më pas makina u nda në dysh dhe u përfshi nga flakët, shkruan Reporteri.net

Grosjean mrekullisht doli nga makina që ishte përfshirë keq nga flakët, derisa atë e ndihmuan edhe zjarrëfikësit.

Piloti i Haas i shpëtoi mrekullisht më të keqes, derisa pësoi djegje të lehta në duar dhe kavilje. Më poshtë e keni momentin e frikshëm që ndodhi në Formula 1. /Reporteri.net/