Tragjedi në familjen e Zidane, francezi lë skuadrën në Amerikë

Zinedine Zidane braktisi fazën përgatitore të Realit të Madridit ditën e djeshme për shak të një fatkeqësie familjare.


Vëllai tij, Farid Zidane, është ndarë nga jeta.

54-vjeçari vuante nga një sëmundje e rëndë.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi spanjoll nëpërmjet një njoftimi zyrtar ditën e sotme.

Ndërkohë në shenjë respekti, për këtë fatkeqësi në familjen e trajnerit madrilen, futbollistët dhe stafi i Realit ka mbjatur një minutë heshtje para nisjes së stërvitjes.