Trajneri i Romës e vlerëson lartë Marash Kumbullën: Ai është një djalë intelegjent

Trajneri i Romës Paulo Fonseca ka dhënë përshtypjet e para për Marash Kumbullën, që është blerja e fundit e Romës, ndërkohë që ështe shprehur se ai nuk do të jetë në fushë nga minuta e parë nesër në mbrëmje.


Fonseca është i kënaqur me transferimin e mbrojtësit shqiptar, por ka thënë se atij i nevojitet pak kohë deri të ambinetohet me skuadrën, transmeton Reporteri.net

“Ai mbërriti dje dhe u stërvit dy herë me ne. Do të jetë në një grup, por unë nuk mendoj se është plotësisht i gatshëm,” ka thënë Fonseca.

“Duhet të kuptojë se si do të luajmë ishte një mënyrë ndryshe nga sa ishte mësuar te Verona. Jam i kënaqur, gjithsesi! Kumbulla më duket si një djalë inteligjent dhe ai tashmë i ka kuptuar pothuajse të gjitha,”. /Reporteri.net/