Trajneri shqiptar i Shkëndijës tregon se çfarë i tha Jose Mourinho pas ndeshjes

Ernest Gjoka, trajneri i Shkëndijës, mbrëmë u përballë me Tottenhamin e Jose Mourinhos


Anglezët fituan me rezultat 3-1, por Shkëndija tregoi një paraqitje të mirë, e cila është përgëzuar edhe nga tekniku portugez, shkruan Reporteri.net

Gjoka pas ndeshjes ka treguar se Mourinho e ka përgëzuar atë dhe skuadrën e tij Shkëndijën për paraqitjen e bërë.

“Mourinho më tha në fundin e ndeshjes që ishte sfidë shumë e bukur dhe bravo skuadrës,” ka thënë Ernest Gjoka.

“Fitova atë që doja, në fundin e ndeshjes. Të kesh kundërshtar Mourinhon, është si një sakrificë për të gjithë ato sakrificat që një trajner bën gjatë karrierës së tij,”. /Reporteri.net/