Vidal përfundon vizitat mjekësore, tani pritet firma me Inter

Arturo Vidal përfundon vizitat mjekësore.


Tani mungon vetëm firma mbi kontratë që mesfushori kilen të quhet futbollisti më i ri i Inter, përcjell Ora News.

Kontrata e re do të firmoset nesër dhe do të lidhë ish futbollistin e Barcelonës me zikalktrit për 2 vjet me opsionin për një vit të tretë, raportojnë mediat italiane.

Më në fund, Antonio Contes I plotësohet dëshira më e madhe e merkatos së verës.

Më herët, Vidal ka veshur edhe fanellat e Juventus dhe Bayern Munchen.