Video që po bën xhiron e botës, Shkodran Mustafi pastron duart duke luajtur me top

Me përhapjen e koronavirusit në të gjitha vendet e botës, UEFA dhe FIFA kanë marrë vendim që të pezullojnë çdo aktivitet sportiv deri në tejkalimin e kësaj situate.


Gjithashtu edhe kompeticionet e mëdha si Premierliga, ka ndërprerë aktivitetin sportiv deri në njoftimin e radhës, shkruan Reporteri.net

Tani, motoja e çdo futbollisti është që të qëndroni në shtëpi, e nga karantina të gjithë fansat e tij i ka përshëndetur edhe mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi.

Mbrojtësi kosovar, përmes një video duke luajtur me top dhe me fëmijët afër tij, tregon se si duhet të pastruar duart me spaunë dhe ujë.